Solcoseryl to bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, znany z cennych właściwości przyspieszających regenerację skóry i błon śluzowych. W swoim składzie posiada m.in. glikolipidy, nukleozydy, nukleotydy, oligopeptydy, sód, wapń, potas i inne pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Swoją popularność zyskał przede wszystkim w postaci maści lub żelu dostępnego bez recepty. Coraz częściej jednak sportowcy wybierają zastrzyki – wlewy witaminowe z solcoserylem, które mają pozytywne opinie także w innych kręgach społecznych. Jak stosować solcoseryl we wlewie dożylnym, czym się wyróżnia i gdzie zgłosić się po kroplówki witaminowe?
Jak działają wlewy dożylne z Solcoserylu? Poznaj najważniejsze zalety
Solcoseryl rozszerza naczynia obwodowe i w efekcie poprawia krążenie krwi w organizmie. Skutecznie przyczynia się do aktywizacji transportu tlenu, zwiększa wydolność mięśni, poprawia metabolizm i przyspiesza procesy naprawcze tkanek poprzez m.in. zwiększenie syntezy kolagenu. Solcoseryl utrudnia też procesy gromadzenia mleczanu, co w konsekwencji chroni przed bólem i zakwasami po treningach. Właśnie dlatego opinie sportowców i osób żyjących aktywnie inspirują kolejne grupy osób do przyjęcia solcoserylu we wlewie dożylnym. Kroplówka z solcoserylem zapewnia najlepszą przyswajalność tego leku, ponieważ jest wprowadzony bezpośrednio do krwiobiegu. Pominięte zostaną wszystkie ograniczenia związane z procesami zachodzącymi w układzie pokarmowym.
Warto zauważyć, że solcoseryl pomaga również osobom borykającym się z:
- problemami żył i tętnic – solcoseryl oczyszcza naczynia ze złogów cholesterolu,
- owrzodzeniem rogówki oka lub innym stanem zapalnym,
- stanem zapalnym jelit i układu pokarmowego,
- chorobą Hashimoto,
- reumatoidalnym zapaleniem stawów,
- zmianami trądzikowymi i ranami skóry.
Jak bezpiecznie stosować solcoseryl we wlewie dożylnym?
Stosowanie solcoserylu zaleca się przede wszystkim przed intensywnymi treningami, a także wtedy, kiedy organizm jest osłabiony, ale treningi nie mogą zostać przerwane – np. w trakcie przygotowań do zawodów. Strefa zdrowia VITABENE podaje kroplówki witaminowe wyłącznie po konsultacji i pod nadzorem lekarskim. Oznacza to, że dobór dawki i liczba powtórzeń są wskazywane na podstawie indywidualnej sytuacji każdej ze zgłaszających się osób.
Solcoseryl – czy są jakieś przeciwwskazania?
Zastrzyki z solcoserylem podawanym dożylnie są bezpieczne, jednak ze względu na potas znajdujący się w składzie, należy zachować ostrożność. Dotyczy to przede wszystkim osób z hiperkalcemią, zaburzeniami rytmu serca i niewydolnością nerek. W ich przypadku podanie solcoserylu w kroplówce powinno być ograniczone pod kątem dawki i częstotliwości podania.