Najszybszy sposób dostarczenia witamin do organizmu?

Witaminy

Dlaczego w świecie zdominowanym przez stres i pośpiech warto zwrócić uwagę na kroplówki witaminowe? W jaki sposób dostarczyć je do organizmu i jakich efektów można się spodziewać? Poznaj wady i zalety tego nowoczesnego rozwiązania. 

Kroplówki witaminowe – co to jest i jak to działa?

Kroplówki witaminowe (nazywane też wlewami i koktajlami witaminowymi) to nowoczesna forma suplementacji składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podawane są dożylnie podczas zabiegów trwających ok. 30-40 minut. Historia kroplówek witaminowych rozpoczęła się w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, a w ostatnich dekadach zyskała popularność również w Polsce. Uznawana za bezpieczny i szybki sposób na wzmocnienie organizmu, wykorzystywana jest najczęściej przez:

 • sportowców, 
 • osoby będące na diecie, 
 • młodzież uczącą się i dorosłych pracujących intelektualnie, 
 • kobiety i mężczyzn, którzy chcą poprawić stan skóry i samopoczucie. 

Składnikami wlewów witaminowych są zwykle witaminy A,B,C,D i E, magnez, wapń, potas, elektrolity, aminokwasy i kwas foliowy. Wiele miejsc wykonujących takie zabiegi, oferuje gotowe mieszanki dopasowane do zindywidualizowanych potrzeb pacjenta

Kroplówki witaminowe – zalety

Wlewy witaminowe mają dużo korzyści takich jak na przykład: 

 • wzmocnienie odporności, 
 • złagodzenie napięcia nerwowego,
 • przyspieszenie regeneracji nadwyrężonych mięśni i stawów, 
 • poprawa stanu skóry, włosów i paznokci, 
 • poprawa koncentracji, 
 • ujędrnienie ciała, 
 • lepsza praca układu pokarmowego,
 • zwiększenie wydolności fizycznej. 

Kroplówki witaminowe – wady 

Przyjmowanie kroplówek powinno odbywać się pod kontrolą lekarską. Dlaczego? Dobrym przykładem jest kroplówka z witamina C. Jej dzienne zapotrzebowanie wynosi 200 miligramów. Zbyt duża dawka przedostająca się do krwiobiegu, może wywołać skutki uboczne – zwłaszcza wtedy, kiedy pacjenci chcą korzystać z kroplówek regularnie i często. W takich sytuacjach istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych w postaci np. zmian skórnych lub nawet rozwoju chorób nerek. Wobec kroplówek witaminowych sceptyczni są również niektórzy onkolodzy. Według ich opinii, wlewy witaminowe osłabiają skuteczność przeprowadzanej chemioterapii. 

Wlewy witaminowe podawane przez specjalistów

Każdy kto decyduje się na ten krótki zabieg, myśli o dwóch aspektach: bezpieczeństwie i szybkich efektach. To połączenie mogą zapewnić tylko zaufane miejsca, w których pracują lekarze, dietetycy i inni specjaliści medyczni. Jako zespół VITABENE jesteśmy dyspozycyjni w Warszawie, gdzie przeprowadzamy terapie witaminowe z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji zgłaszających się osób. Inny skład zawiera np. kroplówka witaminowa Beauty, której celem jest uzyskanie efektu odmłodzenia skóry, a inny kroplówka MultiVit z dużą ilością elektrolitów w celu nawodnienia organizmu. Dodatkowym atutem jest miejsce, w którym realizujemy wlewy witaminowe. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicy, odwiedź nas na Powązkowej 44 w nowoczesnym, eleganckim budynku. Atrakcyjny design, komfort, profesjonalne wsparcie merytoryczne i przyjemna atmosfera to charakterystyczne cechy naszych warunków. 

Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z naszą firmą VITABENE poprzez wypełnienie udostępnionego formularza. A może chcesz umówić się na wizytę? Umożliwiamy to już przez Internet, czyli w najwygodniejszy współcześnie sposób.