kroplówki Witaminowe – kilka mitów!

Kroplówki Witaminowe – Kilka Mitów!

Jedną z praktykowanych metod suplementacji składników odżywczych są współcześnie kroplówki witaminowe. Tak jak wokół każdego tematu związanego z zabiegami medycznymi, tak i wokół kroplówek witaminowych pojawiły się mity. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze wraz z wytłumaczeniem ich fałszu i przedstawieniem faktów. Strefa zdrowia VITABENE przykłada dużą wagę zarówno do wysokiej jakości wykonywanych usług, jak i udzielania przejrzystych informacji, które poszerzają wiedzę i świadomość pacjentów. 

Najpopularniejsze mity na temat kroplówek witaminowych

Kroplówki witaminowe to witaminy, kwasy, pierwiastki mineralne i inne składniki podawane dożylnie w celu wzmocnienia organizmu. Przykładowa kroplówka MultiVit przygotowana została z myślą o uzupełnieniu niedoborów witamin z grupy B, ale oprócz tego posiada w swojej zawartości także kwas askorbinowy (witaminę C), magnez, sód, potas i wapń. W VITABENE stworzyliśmy kilka stałych kompozycji składników, odpowiadających na konkretną sytuację, w tym na przykład:

  • rozwijające się przeziębienie,
  • przyspieszoną regenerację po operacjach,
  • wzmocnienie mięśni po intensywnych treningach fizycznych,
  • utrwalenie efektów zabiegów medycyny estetycznej. 

Z jakimi mitami warto rozprawić się przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z zabiegu? Poznaj prawdziwe informacje na temat kroplówek witaminowych!

Kroplówka witaminowa jest bolesna

Najpopularniejsze mity mówią o tym, że podanie kroplówki witaminowej boli. Każdy z pacjentów ma inny próg odczuwania dyskomfortu związanego z założeniem wenflonu i słowo „dyskomfort” jest bardziej adekwatne niż „ból”. Założenie wenflonu odczuwane jest najczęściej jako delikatne uszczypnięcie. Samo wprowadzanie kroplówki witaminowej do krwiobiegu nie jest w żaden sposób odczuwalne przez pacjenta

Podanie kroplówki witaminowej długo trwa

W VITABENE podanie wlewów witaminowych zajmuje średnio ok. 30-45 minut. Oferta usług zamieszczona na naszej stronie przedstawia szczegółowe informacje na ten temat – np. w przypadku kroplówki Beauty czas trwania zabiegu wyniesie ok. 30 minut, a przy kroplówce Defence – 45 minut. 

Kroplówki witaminowe – tylko dla chorych przewlekle

Kolejne mity na temat kroplówek witaminowych informują o tym, że przeznaczone są one dla osób chorych przewlekle. Nie jest to zgodne z prawdą. W ciągu dnia organizm często nie otrzymuje dostatecznej dawki składników pochodzących z pożywienia, dlatego powszechnie praktykuje się suplementację tabletkami. Kroplówki witaminowe są nową i bardziej korzystną formą takiego uzupełniania niedoborów. 

Kroplówki witaminowe nie pomagają przewlekle chorym

Inne mity wskazują z kolei na bezskuteczność kroplówek w leczeniu chorób przewlekłych. Takie myślenie jest błędne, ponieważ w walce z wszystkimi dolegliwościami, ważny jest odpowiedni bilans cennych składników i płynów w organizmie. To witaminy, mikroelementy, kwasy, białka i inne składniki usprawniają funkcjonowanie organizmu – szczególnie układu immunologicznego. 

Wysoka cena kroplówek witaminowych

Ceny kroplówek witaminowych są rzeczywiście wyższe niż w przypadku zakupu tabletek, ale nie są one wygórowane. Na wlewy witaminowe składa się nie tylko samo przygotowanie kompozycji składników, jakość jej podania czy bezpieczeństwo zabiegu, ale też wykształcenie kadry medycznej i komfortowe warunki, w których praktykuje się podanie kroplówek. Oczywiście dotyczy to wyłącznie profesjonalnych i zaufanych miejsc. W VITABENE podanie każdej kroplówki odbywa się pod kontrolą lekarza. 

Kroplówki witaminowe są niebezpieczne

Wlewy witaminowe – nawet w przypadku oferowanych przez nas kroplówek ForYou z indywidualnie dobranymi składnikami – podawane są po konsultacji i ocenie stanu zdrowia pacjenta. W przypadku zakupu tabletek lub syropów bez recepty, pacjenci przyjmują je najczęściej bez kontroli zespołu medycznego. Porównując kroplówki witaminowe z powszechnymi praktykami suplementacji, to te drugie wiążą się z większym niebezpieczeństwem i ryzykiem (np. przedawkowania witaminy C). 

Suplementacja doustna daje ten sam efekt

W porównaniu do tradycyjnej suplementacji tabletkami lub syropami, wlewy witaminowe są lepszym rozwiązaniem. Substancje odżywcze zostają wprowadzone bezpośrednio do krwiobiegu. W procesie trawiennym część przyjętej w tabletce dawki, zostaje utracona. Standardowe rozwiązania mogą dodatkowo obciążać żołądek. Opinie na temat tego, że suplementacja doustna daje ten sam efekt, to kolejne mity.

Terapia przy użyciu kroplówek witaminowych kończy się na jednej

Pomimo najlepszej wchłanialności substancji podawanych w kroplówkach witaminowych, zabiegi wymagają powtarzania. Aby efekty były widoczne, trzeba zapewnić substancjom czynnym odpowiedni czas działania. Widać to szczególnie w przypadku działania takich składników jak np. koenzym Q10, solcoseryl i glutation. Wszelkie kroplówki przyjmowane w celach przyspieszenia regeneracji lub poprawy stanu skóry lub włosów nie kończą się na jednej dawce. 

Mity na temat kroplówek witaminowych wynikają przede wszystkim z niewiedzy. Ich powtarzanie utrzymuje fałszywy obraz suplementacji, która tak naprawdę poprawia stan zdrowia pacjenta i przynosi znakomite rezultaty. Kroplówki witaminowe są współcześnie najlepszym rozwiązaniem uzupełniania niedoborów. Jeśli masz więcej pytań dotyczących wlewów, skontaktuj się z naszym zespołem VITABENE.