Kroplówka witaminowa przed treningiem czy po?

Kroplówka Witaminowa Przed Treningiem Czy Po

Jedną ze skutecznych metod suplementacji składników odżywczych jest kroplówka witaminowa podawana przed treningiem lub po treningu. Dzięki temu artykułowi, poznasz zalety kroplówek dla sportowców i dowiesz się gdzie bezpiecznie umówić się na wlewy dożylne. 

Kroplówki witaminowe dla sportowców – jakie mają korzyści?

Kroplówki witaminowe wprowadzają witaminy, pierwiastki mineralne, kwasy i aminokawasy bezpośrednio do krwiobiegu. Tylko taka forma gwarantuje pełną przyswajalność. W procesie przyjmowania witamin z postaci standardowych tabletek czy syropów, część pożądanej dawki zostaje utracona w trakcie trawienia. Sportowcy – zarówno zawodowi, jak i ci, którzy ćwiczą amatorsko – są szczególnie narażeni na utratę składników odżywczych i odwodnienie. Nasza strefa zdrowia VITABENE przygotowała z myślą o nich kroplówkę Sport. Jest to kompozycja:

  • 17 aminokwasów,
  • kwasu alfa-liponowego,
  • solcoserylu,
  • magnezu,
  • sodu,
  • potasu,
  • wapnia.

Jakie korzyści daje sportowcom regularne stosowanie wlewów?

Pełna regeneracja organizmu

Intensywne treningi skutkują zahwianiem równowagi wodno-elektrolitowej i utratą energii. Kroplówka witaminowa pełni funkcję regeneracyjną, co oznacza, że pomaga odzyskać siły w krótkim czasie. W efekcie, można kontynuować wysiłek fizyczny, nie przerywając wyznaczonych celów. Naturalna regeneracja jest natomiast wydłużona w czasie, dlatego sportowcy znacznie chętniej sięgają po kroplówki witaminowe. 

Wzmocnienie organizmu

Warto wiedzieć, że kroplówka witaminowa dla sportowców jest też stworzona z myślą o wzmocnieniu wydolności organizmu, co przydaje się szczególnie w trakcie przygotowań do zawodów. Przyczynia się też do wzmocnienia narządów i tkanek i w konsekwencji zapobiega kontuzjom i obciążeniom. Poza tym wlewy dla sportowców rozwijają mięśnie i zmniejszają uczucie zmęczenia. 

Kiedy lepiej korzystać z kroplówek – po treningu czy przed?

Wielu sportowców zastanawia się czy kroplówka witaminowa przed treningiem jest lepsza niż ta podawana po treningu (lub odwrotnie). Nie ma jednoznacznych wskazań. Jedni sportowcy decydują się na wlewy dożylne przed treningiem, aby utrzymać jak najlepszą formę w czasie wysiłku fizycznego. Inni wybierają kroplówki po treningu, aby przyspieszyć regenerację organizmu. Najlepszy czas na kroplówkę witaminową dla sportowca jest określany indywidualnie, ale niezależnie od wybranej opcji, najważniejsze jest powtarzanie zabiegów. Podana jeden raz kroplówka witaminowa nie da takich efektów, jakich naprawdę oczekują osoby intensywnie ćwiczące. Jeszcze jedna kwestia zasługuje na uwagę – z kroplówki Sport przygotowanej przez VITABENE, mogą korzystać nie tylko sportowcy, lecz także osoby pracujące i żyjące aktywnie. Polecamy je także wszystkim, którzy mają problemy ze zdrowiem. 

W ofercie VITABENE znajduje się też kroplówka z witaminą C, wlewy z glukozą, z witaminami z grupy B i wieloma innymi składnikami, wspomagającymi m.in. pracę układów: immunologicznego, nerwowego, pokarmowego i krwionośnego. Wszystkie wlewy realizujemy w Warszawie pod kontrolą lekarską. Jeśli masz pytania dotyczące kompozycji składników lub umówienia się na wizytę, skontaktuj się z naszym zespołem.