Czy kroplówki witaminowe są bezpieczne dla zdrowia?

Czy kroplówki witaminowe są bezpieczne dla zdrowia? To jedno z podstawowych pytań zadawanych przy okazji rozmów na temat wzmocnienia organizmu i uzupełniania niedoborów składników odżywczych. Z poniższego artykułu dowiesz się m.in. czym są kroplówki witaminowe, kto może je przyjmować i o jakich skutkach ubocznych warto wiedzieć. 

Zalety stosowania kroplówek witaminowych

Kroplówki witaminowe uzupełniają niedobory witamin i innych składników – w tym np. minerałów, co daje efekt:

  • wzrostu energii,
  • szybszej regeneracji po zakończonym leczeniu,
  • poprawy samopoczucia, 
  • zwiększenia koncentracji, 
  • łagodzenie napięcia mięśniowego, 
  • wzmocnienia odporności, 
  • ujędrnienia skóry.

Czy kroplówki witaminowe są bezpieczne dla zdrowia? 

Doświadczenie pacjentów i rozpowszechnianie się tej formy suplementacji pokazuje, że kroplówki witaminowe są bezpieczne i skuteczne dla zdrowia. Rosnąca grupa zwolenników i praktyków to jednak przede wszystkim osoby, które nie są w trakcie leczenia ciężkich chorób – np. nowotworowych. Chociaż nie ma jednoznacznych badań, które informowałyby o niebezpieczeństwie przyjmowania kroplówek witaminowych, opinie onkologów są różne. Według prof. Rodryga Ramlau pracującego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, duża dawka witaminy C podawanej we wlewach kroplówkowych może kolidować z chemioterapią. 

Mity na temat terapii witaminowej

Kwestia tego, czy kroplówki witaminowe są bezpieczne dla zdrowia to nie jedyny ważny temat. Wokół wlewów pojawiło się wiele mitów. Jeden z nich zakłada, że przeprowadzenie zabiegu jest bolesne. Każdy człowiek ma inny próg odczuwania dyskomfortu związanego z założeniem wenflonu. Dyskomfortu nie można natomiast nazwać bólem, dlatego powtarzanie informacji o jego występowaniu to powtarzanie mitu. Jeszcze innym mitem jest utrzymywanie stanowiska, że suplementacja doustna zapewnia te same efekty. W przeciwieństwie do witamin w tabletkach, podane dożylnie kroplówki witaminowe nie obciążają układu pokarmowego. Poza tym środki doustne wymagają dłuższych procesów metabolicznych i w konsekwencji część z nich ulega rozłożeniu zanim nastąpi ich wchłonięcie. 

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zapoznać się z przykładową ofertą, skontaktuj się z naszym zespołem VITABENE. Działamy pod nadzorem lekarza i zapewniamy dopasowanie kroplówki do indywidualnych oczekiwań, stylu życia i stanu zdrowia.

1 thought on “Czy kroplówki witaminowe są bezpieczne dla zdrowia?”

  1. Pingback: Kto Powinien Stosować Wlewy Witaminowe? - VitaBene

Comments are closed.