Connect with us

Przemyślenia na temat odchudzania

Niezawodny sposób na zdrowie, tego nie może zabraknąć w twojej diecie

Odchudzanie

Przemyślenia na temat odchudzania

Witajcie, trochę czasu nie pisałam, ale byłam na dłuższym urlopie. Odpoczynek od wszystkiego dobrze mi zrobił, ale znów chcę wrócić do blogowania! Możesz wierzyć, albo i nie, ale jest to mocniej uzależniające niż słodycze! Nigdy nie sądziłam, że blog jak szybko schudnąć urośnie do takich rozmiarów. To dzięki Wam, mam energię by tworzyć, i ilość maili jaką otrzymałam, przez okres mojej nieobecności, skutecznie zachęca mnie, aby dalej pisać.

Dzisiejszy post będzie lekką rozgrzewką, po powrocie z urlopu 🙂 Nie będzie nic o dietach, ćwiczeniach. Troszkę o odchudzaniu. Więcej o tym, czego możecie się spodziewać. Czy zdradzę Ci sekret jak szybko schudnąć? Niestety, ale nie w tym odcinku! A tak na marginesie, nie znam takiego sekretu, więc niestety musicie szukać gdzie indziej. (Mała podpowiedź – nie znajdziecie) Bo sekrety w odchudzaniu nie istnieją. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Gdyby tak było, to nie byłoby grubej osoby na ziemi. A ze statystyk wynika, że ponad 30% populacji, to osoby otyłe. Sama się do nich zaliczałam. Nie wstyd mi z tego powodu. Tobie też nie powinno być. Dodatkowy stres, czy obwinianie się, nie są nikomu potrzebne. To nie Twoja wina! Czasami, życie ułoży się tak, że ciężko jest cokolwiek zrobić. Na szczęście w przypadku tuszy, można zadziałać.

Jak szybko schudnąć – przemyśleń ciąg dalszy

Trzeba pracy, czasami ciężkiej, aby się opłaciło. Jednak na pewno zdradzę kilka moich przemyśleń, na temat odchudzania. Niedawno próbowałam mojej znajomej wytłumaczyć jak schudnąć z brzucha. Powinna schudnąć, cała, ale zależało jej tylko na brzuchu. Mimo iż, łatwiej jest schudnąć z poszczególnej partii, kiedy skupiamy się na odchudzaniu całego całego ciała, to ona tylko, brzuch i brzuch.

Dobre chęci, anielska cierpliwość i chęć pomagania innym, są nieocenione w takich sytuacjach. Powiedziałam, o zamianie złych nawyków na dobre (nawet częściowo, bo ciężko zmienić wszystko jednocześnie). To koleżanka powiedziała, że kocha jeść i nie zamierza tego zmieniać. No to poleciłam kilka ciekawych planów ćwiczeń, aby mogła wykonywać, w domu. Trening dla osób, całkowicie początkujących. Nie za ciężki, bardziej wprowadzający, mający na celu, przygotować ciało do większego wysiłku.

Znowu usłyszałam odmowę. „Miałaś mi powiedzieć jak szybko schudnąć z brzucha, a nie dawać mi tu jakieś diety i ćwiczenia!” Tyle dostałam w odpowiedzi. Na koniec dodała, że zamówiła jakieś tabletki z internetu, i jest pewna, że schudnie 10 kg w miesiąc, nic nie robiąc! Nawet nie wiedziałam, że po zakupie takiego produktu, dzwoni do Ciebie „konsultant”. Konsultant w cudzysłowie, bo jest to bardziej sprzedawca, który chce Ci wcisnąć więcej.

Skąd to wiem? Sama zamówiłam sobie takie tabletki, aby zobaczyć opakowanie. Oraz bardziej poznać, ten dość dziwny sposób, sprzedawania marzeń. Po zakupie małej buteleczki z tabletkami, zadzwonił do mnie konsultant-sprzedawca. Mimo obietnicy schudnięcia 10 kg w 30 dni, powiedział, że schudnę 3-5 kg w pierwsze 3 tygodnie, bo suplement się musi rozkręcić, a resztę w drugim miesiącu.

Bardzo sprytna sztuczka, aby sprzedać, drugą buteleczkę, oczywiście xx % taniej. Jednorazowa oferta. Gdy się zapytałam o zdrowe żywienie i ćwiczenia fizyczne, to odpowiedział, że nie trzeba bo tabletki same wszystko zrobią. Uwierzyłam w to? Nie. Czy tysiące osób każdego dnia, licząc na szybką utratę kilogramów, kupują obietnicę bez pokrycia? Tak…

To pokazuje, jak palącą potrzebą jest zrzucenie zbędnego balastu. Dla kobiet, jedną z najważniejszych aspektów w życiu jest wygląd i figura. Gdy to kuleje, to jesteśmy w stanie zrobić, wszystko, aby odwrócić sytuację, na korzystną dla nas. Przemysł farmaceutyczny, suplementacji, oraz odchudzania, zarabia dzięki nam i naszym potrzebom krocie.

To jest jedno z moich przemyśleń…może nie wakacyjnych, ale również. Nie zamawiałam suplementu będąc na wakacjach 🙂 Leżąc na plaży, podczas opalania nie ma za bardzo co robić. I wiesz co? Bardzo dobrze, ponieważ można się wyciszyć i pomyśleć. Od zawsze dręczy mnie pytanie, jeżeli potrzeba zrzucenia zbędnych kilogramów jest tak potężna, to dlaczego tak mało osób, chudnie tyle ile by chciało?

Logika podpowiada, że nie starają się wystarczająco. Albo, że oszukują, nie mają silnej woli itp. itd. Jednak wydaje mi się, że odpowiedź jest inna. Widziałam, mnóstwo kobiet i sama byłam jedną z nich, gdzie starania były potężne! Po prostu, cała energia szła na metody odchudzania, które nie działały!

Podsumowanie

Skupienie na złych radach, dietach, oraz sposobach typu „cud” nie dają efektów, niezależnie od tego, jak dużo czasu na to poświęcisz i ile wysiłku w to włożysz!

Nie będę teraz pisać, co jest dobre na odchudzanie, czy jak szybko schudnąć. Informacji na ten temat, masz mnóstwo na całym blogu. Tutaj dowiesz się co jeść by schudnąć. O ćwiczeniach więcej poczytasz tutaj i tutaj.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, to po prostu poszperaj na moim blogu, a znajdziesz na pewno, kilka perełek, które pomogą na Twojej drodze, do wspaniałej sylwetki.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

More in Odchudzanie

To Top