Connect with us

Jak schudnąć 5 kg z brzucha

Jak schudnąć 5 kg z brzucha

Odchudzanie

Jak schudnąć 5 kg z brzucha

Jeżeli ktokolwiek z was zastanawiał się jak szybko schudnąć, albo jak schudnąć 5 kg z brzucha to zapewniam, że nie jesteście w tym osamotnieni. Miliony osób na całym świecie, szukają złotego środka w odchudzaniu i jasnej, klarownej odpowiedzi na pytanie jak szybko schudnąć

Może się to wydawać mało prawdopodobne, ale można schudnąć łatwo, w miarę szybko i przyjemnie, jeżeli stosuje się do odpowiednich zasad szybkiego odchudzania. Nie będę jednak Ciebie marketingowo okłamywała, że nic nie robienie, zapewni najlepsze efekty.Wiem, że codziennie się zastanawiasz jak szybko schudnąć, albo jak schudnąć 5 kg z brzucha przykładowo.

Sama kiedyś byłam w tej sytuacji, ponieważ miałam 15 kilogramów nadwagi i nie bardzo wiedziałam co zrobić, aby odwrócić swoją sytuację. Tusza zapewniła masę kompleksów, całkowity upadek własnej wartości, oraz poczucie bezsilności. Jeżeli masz nadmiar kilogramów to doskonale wiesz jak to jest. Dlatego napisałam mini poradnik:

Przede wszystkim potrzebujesz poznać podstawowe zasady odchudzania, które działają. Zbyt wiele mitów zostały powiedzianych, napisanych i powielonych tysiąckrotnie między innymi w mediach, albo przez „profesjonalnych” dietetyków. Większość dietetyków niestety nie ma pojęcia o zdrowym żywieniu i to jest fakt. Wiedzą o tym osoby, które korzystały z usług dietetyków. Jest wiele świetnych fachowców, ale niestety przeważają osoby nie kompetentne.

Przykładowo słyszałaś kiedyś, aby nie jeść po 18? Albo by jeść 5-6 razy dziennie zamiast 3 razy dziennie dla szybszego metabolizmu i przyspieszonej przemiany materii? W praktyce są to niezwykłe bzdety, które wcale nie pomagają schudnąć. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak schudnąć to czytaj dalej, a nie uwierzysz, że prawda o odchudzaniu tak długo była skrywana.

Jak Szybko Schudnąć – Obalamy Mity

O której chodzisz spać? Jeżeli jesteś jak większość dorosłych to chodzisz spać o 22-23 godzinie, a dietetycy radzą by ostatni mały posiłek zjeść przed 18. Czyli po tym posiłku zostajesz bez jedzenia na 4-6 godzin, a do tego trzeba doliczyć całą noc spoczynku, czyli kolejne 8 godzin. Nie jest to rozsądne.

Jeżeli chcesz schudnąć to ostatni posiłek należy jeść do 2 godzin przed snem, aby nie obciążyć żołądka na sen. Najlepiej by był to posiłek składający się z protein, czyli białka zwierzęcego, oraz tłuszczy roślinnych. Przykładowo serek wiejski, z jak najmniejszą ilość węglowodanów, oraz kilka orzechów nerkowca, czy oliwy z oliwek będzie idealnym wyjściem.

O wiele lepiej jest zjeść trochę do 2 godzin przed snem niż nic nie jeść przez kilka godzin, zwłaszcza jak organizm nie jest do tego przyzwyczajony. Nie możesz działać negatywnie na swój organizm, pamiętaj o tym!

Druga sprawa to jedzenie 5-6x posiłków dziennie, zamiast 3 większych. W modelu śniadanie, obiad, kolacja nie ma nic złego. Liczy się ilość przyswojonych kalorii w ciągu dnia i indywidualna wygoda. Widziałam dziesiątki kobiet, które szalały, aby jeść 5-6x dziennie i cały ten proces był tak chaotyczny, że efekt był odwrotny od zamierzonego.

Jak Szybko Schudnąć – Jak Schudnąć 5 kg z Brzucha

Aby szybko schudnąć musisz jeść trochę mniej niż wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Przykładowo, jeżeli Twoje zapotrzebowanie wynosi 2000 kcal dziennie, to jedz w ciągu dnia 1900 kcal, a gwarantuję Ci, że schudniesz zdrowo, szybko i bez efektu jo-jo.

Jeżeli będziesz jednak systematycznie przekraczać Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to waga będzie rosła. Tempo zależy od tego, jak bardzo będziesz przesadzać 😉 Wiedza o zapotrzebowaniu kalorycznym jest podstawową w kształtowaniu zdrowej, silnej i smukłej sylwetki.

Trzymajmy się tego przykładu zapotrzebowania 042000 kcal. Do redukcji wagi musimy obniżyć ilość spożywanych kalorii czyli 1900 kcal. Teraz czas na drugą część równania, czyli wypełnienie tych kalorii jedzeniem. Jakim jedzeniem? Oczywiście zdrowym, odżywczym i pełnowartościowym! :)Białka zwierzęce, tłuszcze roślinne i węglowodany złożone, tylko to powinno Cię interesować na czas odchudzania, ale jeżeli chcesz troszeczkę zgrzeszyć na diecie, to też oczywiście nic się nie stanie. W tym wpisie nie będę dokładnie wypisywała jakie jedzenie jest najlepsze, to to temat na całkiem osobny post.

Gwarantuję Ci, że jeżeli zastosujesz się do rad, które są powyżej to schudniesz 5-6 kilogramów w ciągu 4-6 tygodni. Czyli w tempie zdrowym, idealnym dla ciała i organizmu.

Już za kilka dni długi post o jedzeniu i jadłospisie! Jeżeli ktoś się Ciebie zapyta jak szybko schudnąć, to możesz śmiało powiedzieć, że już wiesz.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

More in Odchudzanie

To Top