Connect with us

Prosty sposób na błyskawiczne efekty odchudzające

Prosty sposób na błyskawiczne efekty odchudzające

Odchudzanie

Prosty sposób na błyskawiczne efekty odchudzające

Dieta 1000 kalorii to popularny program żywieniowy, który jest przeznaczony dla każdego kto chce w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów. Pozwala osiągnąć szybkie i zadowalające efekty, jednak wymaga od nas zaangażowania i wytrwałości. Sprawdź jakie są zasady diety 1000 kalorii, kto powinien ją stosować i czy jest bezpieczna.

Zasady diety 1000 kalorii

Jest to plan żywieniowy oparty na ograniczeniu spożycia do 1000 kalorii każdego dnia. W ten sposób uzyskujemy ujemny bilans energetyczny. Deficyt kalorii powoduje zmniejszenie masy ciała. Powinno się ją stosować około miesiąca czasu, a następnie powoli zwiększać ilość kalorii, aby uniknąć efektu jojo.

Dieta oparta jest na spożywaniu 5 małych posiłków, w których niezbędne jest dostarczanie wszystkich potrzebnych składników. Małe porcje powinny zawierać węglowodany, białka i tłuszcze a także witaminy i minerały. Przykładowo śniadanie 200 kcal, 2 śniadanie 250 kcal, obiad 350 kcal, podwieczorek 100 kcal, a kolacja 200 kcal.

Produkty, które najczęściej występują w diecie 1000 kalorii to chude mięso oraz nabiał, warzywa, owoce a także pełnoziarniste węglowodany. Natomiast należy unikać czerwonego mięsa, tłustych serów, tłuszczów nasyconych. Zabronione natomiast są słodycze i fast foody. Niezbędne jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia, czyli około 2 litrów.

Zalety diety 1000 kalorii

  • pozwala w szybkim czasie schudnąć
  • dostarcza wszystkich niezbędnych składników

Wady diety 1000 kalorii

  • wymaga liczenia kalorii
  • w przypadku braku stabilizacji po zakończonej diecie może prowadzić do efektu jojo
  • przy dłuższym stosowaniu spowalnia metabolizm

Dieta 1000 kalorii jest bardzo popularna i często stosowana ze względu na szybkie efekty. Jest bezpieczna, ponieważ dostarcza wszystkich niezbędnych składników. Nie należy stosować jej jednak przez dłuższy okres czasu, gdyż może spowolnić nasz metabolizm i osłabić organizm. Należy pamiętać, że aby odchudzanie było skuteczne i trwałe niezbędna jest aktywność fizyczna.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

More in Odchudzanie

To Top